Aktivity

Najväčším lákadlom Rožňavy a okolia je pre prichádzajúcich

návštevníkov neobvyklé prírodné bohatstvo.

Región je jedinou oblasťou na Slovensku, kde nájdete atraktívne prírodné pamiatky zaradené do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Spomedzi nich sú najznámejšie sprístupnené jaskyne Domica, Gombasecká, Ochtinská aragonitová a Dobšinská ľadová.
Medzi nimi dominujú tie najznámejšie, akými sú majestátny hrad Krásna Hôrka, kaštieľ Betliar s prírodným parkom,  Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, ale aj jedinečné kostoly so stredovekými nástennými maľbami v Štítniku, Ochtinej a Koceľovciach, považované za priamu súčasť európskej kultúry stredoveku.
Všetky tieto pamiatky spája Gotická cesta, ktorá je prvou turistickou cestou svojho druhu na Slovensku a v ucelenom okruhu predstavuje najzaujímavejšie a najvzácnejšie skvosty regiónov Spiš a Gemer.
Každá cesta z Rožňavy vedie k unikátnym turistickým zaujímavostiam v atraktívnom prostredí, no i samotné mesto poskytuje množstvo príležitostí spoznať historické pamiatky. Srdcom jeho historického jadra je štvorcové námestie stredovekého pôvodu - najväčšie svojho druhu na Slovensku s množstvom vzácnych architektonických pamiatok.
Tieto môžu návštevníci mesta obdivovať z vyhliadkovej pavlače renesančnej strážnej veže. S bohatými dejinami baníctva a hutníctva Rožňavy  sa možno oboznámiť v Baníckom múzeu, pri ktorom je zriadená expozícia prírody Slovenského krasu, ako aj historická expozícia zameraná na prezentáciu najkrajších múzejných zbierok mesta a jeho okolia. cz
  Reformovaný kostol
Rožňava
Franciska

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Pozývame Vás na návštevu nášho hotela 

"Hotel Gemer **  "

kategoria / GARNI
 

cz

Kontakt

Hotel Gemer **

Štítnická 630

04801 Rožňava

Telefón: 058/ 788 22 47
 
Fax: 058/788 22 48
E-mail: hotel.gemerrv@gmail.com

 reservation

ONLINE REZERVÁCIA